Zimowe warsztaty w Centrum KLUCZ

 • obowiązki organizacji

Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów Centrum KLUCZ. W (prawie) każdą środę będziemy spotykać się, by rozmawiać o pozyskiwaniu funduszy, zarządzaniu zespołem, sprawach finansowo-księgowych – czyli o tym, co jest ważne dla Was i Waszych organizacji. W warsztatach może wziąć udział każdy, kto chce dowiedzieć się czegoś nowego 🙂 

Spis warsztatów będzie na bieżąco aktualizowany.

Zgłoszenia na warsztaty:

Aby zgłosić się na warsztat należy przesłać adres e-mail na adres karolina.fijolek@instytut.lodz.pl, w treści podając imię i nazwisko zgłaszanej osoby, nazwę i nr KRS reprezentowanej organizacji. Można również dokonywać zgłoszeń telefonicznie: Karolina Fijołek tel. 512 034 281 | 42 630 17 49. Zgłoszenia będą przyjmowane na najpóźniej na 2 dni przed rozpoczęciem warsztatu. Zgłoszenie się na warsztat nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem możliwości uczestnictwa w warsztacie. W przypadku dużej liczby zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo do zaproszenia maks. 2 osób z 1 organizacji.

 

Warsztat, data, miejsce Korzyści dla Ciebie Prowadzący
Jak przygotować dobry wniosek do Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich

12 lutego,

godz. 16-19, Łódź

 • Poznasz podstawowe zasady ubiegania się o dofinansowanie w ramach PROO.
 • Dowiesz się, jak wypełnić formularz wniosku.
 • Poznasz kluczowe zasady zwiększające szanse na pozyskanie środków.
Rafał Górski – Absolwent Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Szkoły Głównej Handlowej. Przedsiębiorca społeczny i prezes Instytutu Spraw Obywatelskich. Certyfikowany doradca biznesowy Centrum KLUCZ. Oceniał wnioski grantowe, m.in. w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Funduszy Norweskich i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Prowadząc doradztwo i szkolenia czerpie z bogatych doświadczeń pracy dla różnych organizacji zebranych od 1995 roku.
Jak podpisać i złożyć sprawozdanie finansowe za 2019 r.?

19 lutego,

godz. 16-19, Łódź

 • Dowiesz się – jakie zmiany zaszły przy składaniu sprawozdania finansowego.
 • Będziesz potrafił(a) – określić o co trzeba zadbać przy składaniu sprawozdania swojej organizacji, by zrobić to poprawnie.
 • Dzięki uczestnictwu w spotkaniu dużo sprawniej spełnisz obowiązek podpisu i złożenia sprawozdania finansowego za 2019 r. według aktualnych przepisów.
Marta Wójcik – Koordynuje rozliczanie finansowe inicjatyw sygnowanych marką Instytutu. Poszerza swoją wiedzę i rozwija kompetencje biorąc udział w kursach/szkoleniach. Od 2018 pracuje, jako doradca finansowo-rachunkowy w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ, gdzie oferuje wsparcie w obszarze finansów i księgowości dla organizacji pozarządowych.
Osoba niepełnosprawna w Twojej organizacji. Mity związane z zatrudnieniem osób z orzeczeniem.

26 lutego,

godz. 16-19, Łódź

 • Dowiesz się czym różnią się orzeczenia.
 • Poznasz znaczenie symboli w orzecznictwie.
 • Dowiesz się, jak stworzyć dostosowane stanowisko pracy.
Anna Zajda-Czapińska – specjalista ds. reintegracji, trener i doradca z zakresu aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.
Sprawozdawczość finansowa za 2019 rok

7 marca (sobota),

godz. 9-12, Łódź

 • Uzyskasz niezbędną wiedzę, ułatwiająca przygotowanie sprawozdania finansowego w 2019 w podmiotach ekonomii społecznej.
 • Poznasz najważniejsze zmiany w rachunkowości fundacji, stowarzyszeń, spółek z o.o. not for profit oraz spółdzielni socjalnej
Justyna Janota – Trener, wykładowca i doradca. Jest prezesem Fundacji, Spółdzielni Socjalnej oraz Sp. z o.o., posiada certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów (certyfikat nr 56325/2012), zajmuje się przede wszystkim rachunkową i podatkową obsługą podmiotów ekonomii społecznej.
Checklista, czyli uporządkuj swoje działania teraz!

11 marca,

godz. 16-19,

Fundacja ITFF, Łódź, Piramowicza 11/13

(warsztat realizowany w ramach Festiwalu Warsztatów ProBono – zapisy)

 • Dowiesz się, czym jest checklista, dlaczego i kiedy warto jej używać.
 • Stworzysz użyteczną checklistę.
Karolina Fijołek – W Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ jako doradca pracuje z organizacjami, które wstąpiły na drogę działalności ekonomicznej i wspiera je w dzielnym podążaniu tym szlakiem. Doradza co robić, by organizacje działały sprawnie i rosły w siłę. Absolwentka historii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i kulturoznawstwa ze specjalnością promocja sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Certyfikowany doradca biznesowy. Ukończyła kurs trenerski I stopnia. Zawodowo związana z Instytutem Spraw Obywatelskich od 2013 r.
Motywacja, czyli co drzemie pod podszewką.

25 marca,

godz. 16-19, Łódź

 • Dowiesz się o tym co ludzi motywuje do działania.
 • Jak wartości wpływają na chęć osiągania celów.
 • Jak dobierać osoby do pracy w zespole.
Anna Zajda-Czapińska – Trener, coach, certyfikowany doradca modelu DISC Extendeed, Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń dla organizacji pozarządowych z zakresu kompetencji miękkich.